Андрей Дяченко

Закон про всеукраїнський референдум може відкрити скриньку Пандори – співзасновник «Пропозиції» А.Дяченко

Лідер фракції ПП «Пропозиція» у Каховські міській раді Андрій Дяченко прокоментував набуття чинності закону про народовладдя через всеукраїнський референдум.

Кожна демократична система, щоб бути стабільною, має створювати правові можливості впливати на життя країни всім свідомим виборцям, а не лише вузькій групі політиків. Тому загалом ухвалення такого закону можна привітати, вважає політик-пропозиціонер. Водночас на його думку, референдум з інструменту демократизації може легко перетворитися на засіб маніпуляції.

«Цей закон має кілька шпарин, які можуть бути використані ворогом. Йдеться про можливість скасувати будь-яке законодавче рішення, яке, наприклад, не вигідне якомусь олігарху. Маючи в руках національні телеканали, олігархи в умовах низького рівня політичної освіти людей успішно формуватимуть громадську думку або нею маніпулюватимуть щодо будь-якої законодавчої ініціативи», – заявив Дяченко.

Окрім того, недаремно під час воєнного стану забороняється проведення будь-яких референдумів. Проте воєнного стану в Україні не оголошено, а тому і поле для ворожих інформаційних диверсій, пропаганди, маніпуляцій надзвичайно широке.

«Звісно, закон не передбачає можливості прямих питань щодо статусу Криму і Донбасу, але непрямі, завуальовані питання цілком можливі. Наприклад, на референдум можна винести питання щодо постачання води до Криму, чи щодо мови, чи щодо газу. Поле для популістів та п’ятої колони Кремля – надзвичайно широке», – додав лідер каховського осередку «Пропозиції».

Він також вказав на можливе незабезпечення пропорційного представництва прихильників і противників питань всеукраїнського референдуму в складі окружних та дільничних комісій у зв’язку із наданням першочергової переваги партіям, які утворили депутатські фракції у парламенті.Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *